Analiza drganiowa

Nasza firma prowadzi usługi w zakresie pomiaru i analizy drgań maszyn. Realizujemy zarówno cykliczne pomiary w stałych odstępach czasu jak i działania doraźne mające na celu wsparcie służb utrzymania ruchu w krytycznych momentach.

ISO 10816-3

Prowadząc stały nadzór poprzez cykliczne pomiary, dbamy o utrzymanie dobrego stanu dynamicznego maszyn oraz o odpowiednio wczesne wykrycie nadchodzącej awarii. Dzięki trendowaniu oraz systematycznej analizie danych możliwe jest odpowiednio wczesne wykrycie uszkodzeń oraz bieżąca ocena stanu  łożysk. Pozwala to na wykonanie remontu w dogodnym momencie i daje możliwość uniknięcia kosztownych i nagłych przestojów. Radykalnie zmniejsza to również prawdopodobieństwo wystąpienia dodatkowych uszkodzeń będących następstwem nagłej poważnej awarii. Dzięki planowaniu działań remontowych oszczędzamy czas i pieniądze.

W przypadku działań doraźnych wykonujemy pomiary szerokopasmowego poziomu drgań i oceniamy maszynę w oparciu o normę ISO 10816-3.

Pozwala to na przeprowadzenie kwalifikacji maszyny do prac remontowych. Działanie takie pomaga również w ocenie skuteczności przeprowadzonego remontu. Niestety prowadzone nagminnie przez zespoły remontowe badania "na rękę" są często mylne i prowadzą do ponowienia awarii.

Przeprowadzając szczegółowe pomiary i stosując analizę widma drgań jesteśmy w stanie wspomóc zespół remontowy poprzez zdiagnozowanie przyczyny drgań oraz ocenę stanu łożysk tocznych.

 

W celu dokonania oceny możliwości wykonania usługi oraz dokonania wyceny potrzebujemy szczegółowych informacji o maszynie. Prosimy o wypełnienie formularza informacyjnego.

Przejdź do formularza

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści pomoga Ci w wyborze najlepszego rozwiązania Twojego problemu.

Skontaktuj się z nami