Osiowanie

Precyzyjne centrowanie maszyn jest wielokrotnie niedoceniane przez służby utrzymania ruchu. Nakłady poniesione na zapewnienie właściwej współpracy maszyn szybko zwrócą się w postaci bezawaryjnej pracy i wydłużenia żywotności naturalnie zużywających się elementów. Często pomijane dokładne centrowanie wałów skutkuje powstawaniem sił które prowadzą do zwiększenia drgań maszyny oraz powodują przyspieszone zużycie sprzęgła i łożysk. Dodatkowym negatywnym aspektem braku prawidłowego osiowania jest zwiększony pobór mocy, który w aspekcie globalnym zakładu może przynieść dostrzegalne różnice w kosztach ponoszonych na zakup energii elektrycznej. 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii osiowania wałów maszyn wirnikowych, w której do pomiaru odchyleń zastosowano wiązkę lasera, jesteśmy wstanie szybko i skutecznie wycentrować wały większości maszyn wirnikowych. Jedynym ograniczeniem w procesie osiowania może być brak swobodnego dostępu do sprzęganych wałów.

 

W celu dokonania oceny możliwości wykonania usługi oraz dokonania wyceny potrzebujemy szczegółowych informacji o maszynie. Prosimy o wypełnienie formularza informacyjnego.

Przejdź do formularza

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści pomoga Ci w wyborze najlepszego rozwiązania Twojego problemu.

Skontaktuj się z nami