Wyważanie

Firma Diagnoserw wykonuje wyważanie wirników w łożyskach własnych oraz na maszynie stacjonarnej.

Posiadamy bogate, wieloletnie doświadczenie w wyważaniu wirników. Realizowaliśmy wiele trudnych i nietypowych zleceń. Zarówno z wykorzystaniem maszyny stacjonarnej jak i na stanowisku pracy wirnika.

Wyważanie w łożyskach własnych realizowane jest u klienta i nie wymaga demontażu wyważanego wirnika. Konieczne jest jednak zapewnienie dostępu do węzłów łożyskowych oraz do samego wirnika w celu montażu obciążników. Rozwiązanie takie stosuje się w przypadku trudnych lub czasami niemożliwych do zdemontowania wirników, jak i w sytuacjach, w których czas odgrywa decydującą rolę.
 
Wyważanie z wykorzystaniem maszyny stacjonarnej wiąże się z koniecznością dostarczenia zdemontowanego wirnika. 
Stosowane jest zwykle w przypadku wirników do których nie ma prostego dostępu (np. wirnik silnika elektrycznego) lub wirników które charakteryzują się bardzo dużą niewywagą początkową i brakiem możliwości redukcji obrotów.

Wyważanie na maszynie stacjonarnej dzięki wyeliminowaniu wpływu pozostałych elementów maszyny pozwala często uzyskać wyższą klasę wyważenia. Jest to również bardziej ekonomiczna forma usługi.

W procesie wyważania wykorzystujemy wysoce specjalistyczne urządzenia produkowane przez renomowane firmy: CIMAT oraz Pruftechnik.

 

W celu dokonania oceny możliwości wykonania usługi oraz dokonania wyceny potrzebujemy szczegółowych informacji o maszynie. Prosimy o wypełnienie formularza informacyjnego.

Przejdź do formularza

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści pomoga Ci w wyborze najlepszego rozwiązania Twojego problemu.

Skontaktuj się z nami